2018/19. tanév rendje
Az alábbi linken olvasható a 2018/19. tanév rendje.
A felső tagozatosok füzet és taneszköz szükségletei a 2018/2019. tanévre: letöltés (pdf)
A 2018. évi étkezési befizetési napok listája.
Beiratkozás 2018/2019.

A beiratkozáshoz szükséges nyilatkozatok:
Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodásról
Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról
Nyilatkozat etika/hit-és erkölcstan oktatásról
Etika/Hit- és erkölcstan a 2018/2019. tanévben
Az egyházak képviselőinek tájékoztató szülői értekezlete: 2018. március 8., 17 órakor, az iskolánkban.
A 2018/2019. tanévre vonatkozó módosításokat a szülőknek 2018. május 20-ig kell írásban leadni az alábbi nyomtatvány kitöltésével.

Étkezési befizetés

Étkezési befizetés 2018. november hónapra: 2018. október 10. szerda, 7-12 óra, pótbefizetés: október 17. szerda, 7-12 óra
Az alábbi linken olvasható a 2018. évi étkezési befizetési napok listája!

Októberi programjaink

Novemberi előzetes

Tankönyvellátási tájékoztató 2018/2019. tanév

A 2018/2019. évi tanévben a Kormány a 1265/2017. (V. 29.) Korm. határozata értelmében iskolánk valamennyi tanulója alanyi jogon ingyenes tankönyvellátásra jogosult.

1-2. évfolyamon:
Az ingyenes tankönyvek és munkafüzetek a tanulók tulajdonát képezik, azokat év végén nem kell az iskola könyvtárába visszaadni.
Kivételt képeznek azok a tankönyvek, amelyeket a tanulók az iskolai könyvtárból kapnak (ének, technika, erkölcstan). Ezekre a könyvekre tartós tankönyv kezelési szabályai vonatkoznak.

3-8. évfolyamon:
A munkafüzetek és munkatankönyvek a tanulók tulajdonát képezik, azokat év végén nem kell az iskola könyvtárába visszaadni.
Az ingyenes tankönyveket viszont az iskola könyvtárának állományába nyilvántartásba kell venni. A könyveket tanév elején minden tanuló a könyvtárból kapja meg, azokat év végén –megkímélt állapotban – a tanulók kötelesek visszaszolgáltatni az iskola könyvtárának.

Tartós tankönyv kezelési szabályai:

Szülői tájékoztató az ingyenes tankönyvek kölcsönzéséről és megőrzéséről (kivonat az iskola házirendjéből)

A kölcsönzés rendje

Az iskola az ingyenességet tartós tankönyv és más tankönyv kölcsönzésével, illetve tulajdonba adásával biztosítja addig az időpontig, ameddig az adott tantárgyból a tanuló értékelésre kerül. A tanulók a tanév során használt tankönyveket és segédkönyveket (atlasz, feladatgyűjtemény) a tanév első hetében a könyvtárból kölcsönzik. Aláírásukkal igazolják a könyvek átvételét, illetve elolvassák és aláírásukkal elfogadják a nyilatkozatot a tankönyvek használatára és visszaadására vonatkozóan. Ennek szövege:

NYILATKOZAT
Az aláírásommal igazolom, hogy tájékoztatást kaptam az alábbiakról:
Az iskolai könyvtárból a 2018/19-es tanévre kaptam tartós tankönyvi keretből beszerzett könyveket, melyet átvettem az iskolai könyvtárban, és az átvételt aláírásommal igazoltam.
Sorszám               Aláírás            osztály

A diákok tanév befejezése előtt, a tantárgy utolsó tanítási órájáig kötelesek, a tanév elején, illetve tanév közben felvett tankönyveket a könyvtárban leadni. A tanév közben más iskolába távozók, a távozás napjáig kötelesek a könyvtári könyveket leadni.

Kártérítés
A tanuló a támogatásként kapott ingyenes tankönyvet (tartós tankönyvet, oktatási segédanyagot stb., továbbiakban tankönyv) köteles megőrizni és rendeltetésszerűen használni. Ebből fakadóan elvárható tőle, hogy az általa használt tankönyv legalább négy évig használható állapotban legyen.

Abban az esetben, ha az elhasználódás mértéke a megengedettnél indokolatlanul nagyobb, a tanulónak a tankönyv pótlásáról gondoskodnia kell.

Amennyiben a tanuló az iskolai könyvtárból tankönyvet, tartós tankönyvet kölcsönöz, a tanuló, illetve a kiskorú tanuló szülője köteles a tankönyv elvesztéséből, megrongálásából származó kárt az iskolának megtéríteni - lehetőség szerint azonos kiadású - tankönyv beszerzésével. Nem kell megtéríteni a tankönyv árát a tankönyv rendeltetésszerű használatából származó értékcsökkenés esetén. A tankönyvkölcsönzéssel, a tankönyv elvesztésével, megrongálásával okozott kár megtérítésével, a kártérítési kötelezettség mérséklésével, illetve elengedésével kapcsolatban a szülő által benyújtott írásbeli kérelem elbírálása az igazgató hatásköre.