KRÉTA e-napló

BELÉPÉS >

További információk a KRÉTA elektronikus naplóról >
Iskolaválasztás 2019/2020.
Felhívás a tankötelessé váló gyermekek iskolai beíratására:
2019. április 11. csüt. 8-19-ig és
2019. április 12. péntek 8-19-ig
Beiratkozási felhívás 2019

A beiratkozáshoz szükséges nyilatkozatok:
Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodásról
Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról
Nyilatkozat etika/hit-és erkölcstan oktatásról

2018. nov. 17. szombat, 10 óra,
Klauzál Gábor Művelődési Központ

Tájékoztató szülői értekezlet
2019. január 16. szerda, 18 óra

Nyílt nap a szülőknek
2019. február 27. szerda,
8.00-8.45: matematika, Neid Tímea
9.00-9.45: magyar, Pados Szilvia
10.00-10.45: fórum az iskola könyvtárában

Oviklubok a leendő 1. osztályosoknak 2019-ben
2019.02.06., 2019.02.20., 2019.03.06., 2019.03.20., 2019.04.03.
szerdánként 16.30-17.30

Leendő 1. osztályos tanítók
Neid Tímea és Pados Szilvia
Etika/Hit- és erkölcstan a 2019/2020. tanévben
Az egyházak képviselőinek tájékoztató szülői értekezlete: 2019. március 7., 17 órakor, az iskolánkban.
A 2019/2020. tanévre vonatkozó módosításokat a szülőknek 2019. május 20-ig kell írásban leadni az alábbi nyomtatvány kitöltésével.
Szülői nyilatkozat (módosításhoz)
2018/19. tanév rendje
Az alábbi linken olvasható a 2018/19. tanév rendje.
A felső tagozatosok füzet és taneszköz szükségletei a 2018/2019. tanévre: letöltés (pdf)

Az e-Ügyintézés Szülői/Gondviselői oldalról

Az e-Ügyintézés teljes körű megvalósulásával a Szülői/Gondviselői jogosultsággal rendelkező felhasználók kérelmet (kérelmeket), jelentkezési lapot, iratokat, igazolásokat, felmentéseket és egyéb dokumentumokat nyújtanak be a köznevelési intézmények felé elektronikus formában a rendszeren keresztül. Ehhez lehetőségük van dokumentum sablonok letöltésére, megszemélyesítésére, a dokumentumok mentésére és a rendszerbe történő visszatöltésére. A felhasználói felületen keresztül ügyeik nyomon követésére.

Az e-Ügyintézés felületét a szülő a szülői/gondviselői felhasználónévvel belépve láthatja a felső menüsorból a KRÉTA rendszerben.

Az e-Ügyintézés menüpontra kattintva elérhető a felület, ahol az „Ügyintézés indítása” menüpont segítségével a különböző ügyeket indíthatja a szülő, illetve a „Folyamatban lévő ügyek” menüpontban pedig a már elindított ügyeinek a státusza, tulajdonságai lát szódnak. Az ügyek állása nyomon követhető.

1. Osztály vagy tanórai csoport változtatási kérelmének benyújtása;
    Magyar köznevelésben adott intézménnyel tanulói jogviszonyban lévő tanulók kérelmezhetik az intézményen belül másik osztályba vagy tanulói csoportba történő átsorolásukat, mely osztályfőnöki és/vagy szaktanári javaslattétellel és igazgatói döntéssel, intézményen belüli egyedi eljárás keretében valósulhat meg. Ezen folyamat online megvalósulása történhet meg a rendszer segítségével.

2. Igazgatói engedély diák mulasztásának igazolására gondviselői kérelem benyújtása.
    A magyar köznevelési intézményekben lehetőség van arra, hogy a gondviselő kérelmet nyújtson be a tanuló hiányzásának igazgatói engedélyezésére bármilyen okból (pl. utazás, családi esemény). E folyamat egyszerű online ügyintézését valósítja meg az e-Ügyintézés felülete.
    Videó: https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17761198

3. Tanulói mulasztás igazolása;
    A magyar köznevelési intézményekben lehetőség van arra, hogy a gondviselő kérelmet nyújtson be a tanuló hiányzásának igazolására, akár orvosi vagy magánjellegű okokból történt (általában rövidtávú mulasztás esetén). Az adatok megadásával, a szükséges dokumentum (pl. orvosi igazolás) feltöltésével egyszerű módon megvalósul az ügyintézés.

Videó: https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17761211

4. Tanulói felmentésre, mentességre szolgáló gondviselői kérelem;
    A magyar köznevelési intézményekben lehetőség van arra, hogy a tanuló, vagy gondviselője mentességi kérelmet nyújtson be az egyes tantárgyak látogatására, értékelésére vonatkozóan, annak időtartamától függetlenül. A folyamat adminisztrációját teszi egyszerűbbé, átláthatóbbá az e-Ügyintézés felületének használata.
    Videó: https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17761224