KRÉTA e-napló

Nyílt nap a szülőknek
2020. február 26. szerda, 8.00-11.00

Oviklubok a leendő 1. osztályosoknak 2020-ban
2020.02.06., 2020.02.20., 2020.03.05., 2020.03.19., 2020.04.02.
csütörtökönként 16.30-17.30

A 2020. évi étkezési befizetési napok listája.

Letölthető tájékoztató az ebédbefizetés rendjéről.
Tanulói balesetbiztosítás
Igénybejelentő
Biztosítási szerződés
Etika/Hit- és erkölcstan a 2019/2020. tanévben
Az egyházak képviselőinek tájékoztató szülői értekezlete: 2019. március 7., 17 órakor, az iskolánkban.
A 2019/2020. tanévre vonatkozó módosításokat a szülőknek 2019. május 20-ig kell írásban leadni az alábbi nyomtatvány kitöltésével.
Szülői nyilatkozat (módosításhoz)
A felső tagozatosok füzet és taneszköz szükségletei a 2019/2020. tanévre: letöltés (pdf)

Az e-Ügyintézés Szülői/Gondviselői oldalról

Az e-Ügyintézés teljes körű megvalósulásával a Szülői/Gondviselői jogosultsággal rendelkező felhasználók kérelmet (kérelmeket), jelentkezési lapot, iratokat, igazolásokat, felmentéseket és egyéb dokumentumokat nyújtanak be a köznevelési intézmények felé elektronikus formában a rendszeren keresztül. Ehhez lehetőségük van dokumentum sablonok letöltésére, megszemélyesítésére, a dokumentumok mentésére és a rendszerbe történő visszatöltésére. A felhasználói felületen keresztül ügyeik nyomon követésére.

Az e-Ügyintézés felületét a szülő a szülői/gondviselői felhasználónévvel belépve láthatja a felső menüsorból a KRÉTA rendszerben.

Az e-Ügyintézés menüpontra kattintva elérhető a felület, ahol az „Ügyintézés indítása” menüpont segítségével a különböző ügyeket indíthatja a szülő, illetve a „Folyamatban lévő ügyek” menüpontban pedig a már elindított ügyeinek a státusza, tulajdonságai lát szódnak. Az ügyek állása nyomon követhető.

1. Osztály vagy tanórai csoport változtatási kérelmének benyújtása;
    Magyar köznevelésben adott intézménnyel tanulói jogviszonyban lévő tanulók kérelmezhetik az intézményen belül másik osztályba vagy tanulói csoportba történő átsorolásukat, mely osztályfőnöki és/vagy szaktanári javaslattétellel és igazgatói döntéssel, intézményen belüli egyedi eljárás keretében valósulhat meg. Ezen folyamat online megvalósulása történhet meg a rendszer segítségével.

2. Igazgatói engedély diák mulasztásának igazolására gondviselői kérelem benyújtása.
    A magyar köznevelési intézményekben lehetőség van arra, hogy a gondviselő kérelmet nyújtson be a tanuló hiányzásának igazgatói engedélyezésére bármilyen okból (pl. utazás, családi esemény). E folyamat egyszerű online ügyintézését valósítja meg az e-Ügyintézés felülete.
    Videó: https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17761198

3. Tanulói mulasztás igazolása;
    A magyar köznevelési intézményekben lehetőség van arra, hogy a gondviselő kérelmet nyújtson be a tanuló hiányzásának igazolására, akár orvosi vagy magánjellegű okokból történt (általában rövidtávú mulasztás esetén). Az adatok megadásával, a szükséges dokumentum (pl. orvosi igazolás) feltöltésével egyszerű módon megvalósul az ügyintézés.

Videó: https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17761211

4. Tanulói felmentésre, mentességre szolgáló gondviselői kérelem;
    A magyar köznevelési intézményekben lehetőség van arra, hogy a tanuló, vagy gondviselője mentességi kérelmet nyújtson be az egyes tantárgyak látogatására, értékelésére vonatkozóan, annak időtartamától függetlenül. A folyamat adminisztrációját teszi egyszerűbbé, átláthatóbbá az e-Ügyintézés felületének használata.
    Videó: https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17761224